"Velomaršruts"

Ap Saukas ezeru

Kopējais garums:
26 kilometri
Grūtības pakāpe:
Vidēji grūts. Maršruts ved  pa paugurainiem grants ceļiem. Asfalta segums tikai Lones ciematā (0,5 km).
Ilgums:

Atkarībā no sportiskās gatavības pakāpes. Lai pilnvērtīgi izbaudītu visus piedāvājumus un atpūtas iespējas, iesakām maršrutu izbaudīt vismaz divu dienu garumā ar nakšņošanu kādā no, pa ceļam esošajām,  dabas parka naktsmītnēm vai telšu vietām.

Velosipēdu noma:
 
Skatīt galeriju

Maršruts (ieteikums):

”Bincāni” – Sabiedriskā atpūtas vieta ”Ezera gals” (9 km)

Sākums ”Bincānos” (tur iespējama arī velosipēdu noma). Turpiniet maršrutu tālāk un dodieties virzienā uz Cīruļiem (Riti). Pa ceļam varat apskatīties un iegādāties lauku labumus saimniecībā ”Niedras” 6. Ja esat paspējuši nogurt, spirgtumu gūstiet sabiedriskajā atpūtas vietā ”Pie transformatora” 7. Tālāk ceļš strauji nogriežas uz Saukas pusi un ved gar vispopulārāko atpūtas vietu pie Saukas ezerā, tā saukto ”Ezera galu” 8. Izbaudiet to! Uzkāpiet pavisam netālu esošajā Saukas pilskalnā, jeb Dievkalniņā.

 

Sabiedriska atpūtas vieta ”Ezera gals” – Ormaņkalns (5 km)

Pēc atpūtas ezera smilšainajos krastos, ir noteikti jāapskata gleznainais skats uz Saukas ezeru un apkārtnes mežiem no “Līgo kalniņa” 9. Ormaņkalna gravu skaistumu var izbaudīt ”Tālivalža gravas” 10. takās. Drosmīgākie var uzkāpt netālu esošajā Ormaņkalna skatu tornī 11. Lai redzētu, kā dzīvo gaļas liellopi brīvā dabā, apskatiet ”Kalna Ļūdānu” saimniecību 12. .

 

Ormaņkalns – Sauka (4 km)

Kad esat nobraukuši no Ormaņkalna, tā pakājē redzēsiet Saukas baznīcu 13. Pabrauciet garam Smiltaines kapiem, nogriezieties pa labi vizienā uz komponista A. Žilinska dzimtajām mājām ”Lejas Ārendzāni” 14. Pēc komponista māju apskates dodieties uz Saukas ciematu un atgriezieties atpakaļ „Saukas Dzirnavās“ 1.

 

Sauka – Lone – ”Bincāni” (8 km)

Pēc atpūtas „Saukas Dzirnavas“ 1. turpinājums virzienā uz Loni. Pa ceļam nopeldēšanās sabiedriskajā atpūtas vietā 2.un lauku labumu iegādāšanās netālu esošajos ”Zīlānos” 3. Lonē M. Buclera piemiņas istabas 4. apskate. Ja nepieciešams, izmantojiet iespēju izbaudīt maltīti vai iegādāties ko līdzņemšanai veikalā ”Krogs pie Viktora”. Ceļa turpinājums uz ”Bincāniem” 5.

 

Maršruta karte