Nometne pusaudžiem „Ķiršu laiks Ormaņkalnā”

Nometnes darbības laiks:
2010.g. 16. – 22. jūlijs

Dalībnieki:

Viesītes novada, Jēkabpils pilsētas bērni. Vecums 10 – 13 gadi.

Organizētāji:

Elkšņu pagasta pārvalde, Vides un tūrisma attīstības klubs „Sēlija”
Nometnes vieta, vadītāja:
Elkšņu pagasts, Elkšņu pamatskolas ēka. Pārgājieniem un fiziskām aktivitātēm Saukas dabas parka teritorija: Ormaņkalns - novada augstākā virsotne, Saukas ezers, dabas taka Tālivalža gravā. Nometnes vadītāja R. Urbacāne (apliecība Nr. JK000009). Dalībnieku ēdināšana Elkšņu pamatskolas ēdnīcā, pavāre Iveta Piļipeca.

 

 

Nometnes programma

Sešās nometnes dienās dalībnieki atklās savus talantus radošajās darbnīcās, piedalīsies darbos lauku sētā, dosies pārgājienos, atpūtīsies pie Saukas ezera: peldēsies, vizināsies ar laivām un katamarāniem, apgūs āra dzīves iemaņas, izbaudīs nakts trases pārsteigumus Tālivalža gravā. Dosies ekskursijā uz Jēkabpili. Nometnes noslēgumā notiks draudzības vakars Elkšņu kultūras namā.

 

Diena, dat.

Aktivitātes I

Aktivitātes II

Pt. 16.jūl.

Ierašanās līdz pl. 14.00 Elkšņu skolā

Draudzības ugunskurs

Sest. 17.jūl.

Dabas radošās darbnīcas

Nakts pārgājiens

Sv. 18.jūl.

Diena pie ezera Bincānos +vecāku diena

Radošā virtuve ārā

P. 19.jūl.

Darbi lauku sētā+ķirši

Sēlijas mazpilsētas

O. 20.jūl.

Ekskursija uz Jēkabpili

Ķirši pansionātam

T. 21.jūl.

Sporta diena Elkšņos

Noslēguma vakars

C. 22.jūl

Nometnes nojaukšana

Prombraukšana

 

Pieteikšanās

Pieteikuma veidlapas pēc 1.jūnija var saņemt Elkšņu pagasta pārvaldē, izsūtīsim pa e-pastu vai internetā spied šeit.....>>

Nometnes līgums spied šeit.....>>

 

Nometnes dalībniekiem jāsagādā ģimenes ārsta izziņa!

 

Dalības maksa 10 lati katram dalībniekam.

Pieteikumus iesniedzot un iemaksājot priekšapmaksu līdz 18. jūnijam - atlaide 15%. No vienas ģimenes piedaloties vairākiem bērniem - atlaide 20%. Jāpiesakās līdz 18.jūnijam. Piesakoties vēlāk, jāmaksā pilna dalības maksa.

 

Sīkāka informācija

Elkšņu pagasta pārvaldes ēkā

Internetā www.saukasdabasparks.lv (pēc 1.jūnija)

Zvanīt, rakstīt vadītājai Rudītei: tel. 29273475, e-pasts: rudite_ur@inbox.lv

 

Dalībnieku vecāku sapulce

7.jūnijā vai 28. jūnijā plkst. 15.00 Viesītes Kultūras nama foajē. Šajā laikā var arī samaksāt dalības maksu.

 

Pirms došanās uz nometni atceries

Nometnes apstākļi: Tā ir nometne laukos, dzīvošana visai skarbos apstākļos, bez apkalpojošā personāla. Gulēšana pašu dalībnieku līdzpaņemtās teltīs vai pašu būvētās būdās. (Sevišķi sliktos laika apstākļos nakšņošana Elkšņu pamatskolā). Ēdināšana tiek organizēta Elkšņu pamatskolas ēdnīcā, bet vairākas reizes dalībnieki gatavos paši uz ugunskura. Mazgāšanās āra apstākļos, dabas parka teritorijā āra tualetes. Svētdien pie Saukas ezera Bincānos būs pirts. Tāpēc aicinām ierasties arī vecākos un kopīgi ar bērniem baudīt lauku dzīves priekus!

Apģērbs, apavi, citas mantas, kas jāņem līdzi uz nometni: krekls ar garām piedurknēm, bikses ar garām starām no auduma, kam odi nevar izkost cauri. Galvassega, lai kakls nosegts. Silts tērps gulēšanai naktī – vilnas džemperis, cepure, siltas garās bikses, vilnas zeķes. Tam jābūt iesaiņotam ūdensnecaurlaidīgā maisā. Apavi: gumijas zābaki obligāti! Pārgājieni notiks arī lietainā laikā, rītos vakaros ir rasa. (dabas parka teritorija vietām ir krūmaina, ar slapjām ieplakām, ir redzētas čūskas). Otri apavi, labi ievalkāti. Vējjaka (vēlams gaiša, slīdīga, lai neķeras krūmos un vieglāk ieraudzīt ērces), apmetnis lietainam laikam, pietiekamā skaitā zeķes, veļa, personīgās higiēnas lietas (ziepes, zobu birste, pasta, ķemme, salvetes, 2 dvieļi, saules brilles, u.c.) kabatas lukturītis, bloknots, fotoaparāts (ja ir), pildspalva vai zīmulis, trauki ēdienam (plastmasas vai metāla): bļodiņa, krūzīte, karote, nazis, stikla burciņa ar aizskrūvējamu vāku ķiršu kompota gatavošanai, auduma maisiņš trauku glabāšanai, trauku dvielis vai lupatiņa, adata, diegs, zāles, ja ir vajadzīgs lietot. Plāksteris, ja uzberž tulznas.

Telts (kopā ar draugu), ( ja telts nav, laikus informēt vadītāju, lai varam sagādāt!), guļammaiss vai sega, matracītis (varēs dabūt arī sienu), mugursoma, plēve pārsegšanai lietainā laikā. Lietus necaurlaidīgs apmetnis, plēve vai lietusmētelis. Neliela mugursoma, kur salikt personīgās mantas, ejot pārgājienā, braucot ekskursijā. Velosipēds (ja ir). Ekskursijai uz Jēkabpili neliela kabatas nauda.

Zēni var ņemt savus darba rīkus: cirvītis, zāģītis, virves, nazis (saliecams vai makstī). Pašiem vajadzēs būvēt savu apmetni un veikt dažādus darbus nometnes teritorijā.

Drošības pasākumi: Nometnes dalībniekus apdraud ērces, odi, lietus (cerams, ka nekā no tā nebūs), tāpēc pirms doties uz nometni, tam visam nopietni jāsagatavojas. Vieglāk izvairīties, nekā ārstēt! Pietiekamā daudzumā pretodu smēres – tiem, kas nemāk odus ignorēt!

Nokļūšana nometnes vietā: Pulcēšanās pirmajā dienā bijušajā Elkšņu pamatskolas ēkā līdz plkst. 14.00. Autobuss Jēkabpils-Aknīste no Viesītes iziet 11.00. Elkšņos 11.30. Biļete Ls. 0.50.

Priecāsimies, ja mums kopā izdosies visu paveikt un jums paliks labas atmiņas par piedzīvojumiem un draugiem Elkšņu pagastā un Saukas dabas parkā!

 

Nometnes organizētāji